Nová česká retro sci-fi zaujme čtenáře všech žánrů

TISKOVÁ ZPRÁVA / 17. května 2018

Česká sci-fi literatura se v červenci může těšit na přírůstek v podobě novely z pera českého debutujícího autora Edy Vlasáka Tam nahoře ovce nejsou.

Knížka, jejíž pohled na budoucnost přirovnal Richard Erml ve své recenzi k „ikonické Marťanské kronice Raye Bradburyho“, zaujme nejen příznivce žánru sci-fi. Poutavý a svižný příběh o cestě jednoho z posledních osadníků na Mars a životě marťanské komunity pobaví a zaujme.

Autor jako pamětník komunistického režimu v tehdejším Československu nenásilně a s životním nadhledem propojil dějovou linii knížky odehrávající se v budoucnosti se vzpomínkami na totalitní minulost a umožňuje tak čtenáři pochopit pohnutky hlavního hrdiny Lukáše.

Přestože je knížka psaná lehkým, čtivým stylem, dokázal autor poskytnout čtenáři řadu otázek k zamyšlení, mimo jiné nad vlastním životem a místem ve společnosti.

Knížka Tam nahoře ovce nejsou byla za účasti autora představena veřejnosti na letošním veletrhu Svět knihy, kde vzbudila velký zájem.

Autorem obálky a digitálních maleb, které knížku doprovází, je výtvarník Jakub Řídký.

Novela vyjde jako pilotní projekt komunitního nakladatelství CrowdPress. Na její vznik mohou mít přímý vliv sami čtenáři, a to prostřednictvím crowdfundingové sbírky na ponozkynamars.cz, která potrvá do 27. června 2018

 

Nakladatelství CrowdPress
Jakub Jelínek
Zádušní 600
Kladno 272 01
https://www.crowdpress.cz

Mediální zastoupení
Markéta Aulová
E-mail: marketaaulova@crowdpress.cz
Tel.: +420 724 168 456