Na jaře spolu vydáme Divnou knížku Jany Baudyšové

Moc děkujeme všem čtenářům, kteří doposud vybírali z rozepsaných knížek (vybírejte dál!) a rozhodli tak pro vydání Divné knížky!

O knížce

Kateřina zabloudí v jednom ze svých živých snů a uvízne ve světě mezi bděním a spánkem, v němž ani jedno, ani druhé nepřevládá, ale tvoří nevyzpytatelnou směs, ze které se snaží najít cestu zpátky.

Je tu plno divných věcí, obrazy s pastelově barevnými žábami velkými jako domy, které pohlcuje mlha, Richard, bezdomovec z autobusového terminálu Na Knížecí, pan Šmauz z antikvariátu na Malé Straně, který Kátě připraví lyžařskou výbavu, aby se mohla nasoukat do louže na ulici a putovat dál světem pod vodou, různé sny nebo jejich ozvěny, někdy stírající rozdíl mezi oběma světy, jindy ho eskalující jako pod lupou.

Obálku podle příběhu pro knížku připravuje Jakub Řídký.

Jana Baudyšová (*1983)

Vystudovala sociokulturní antropologii na FHS UK. Pracuje jako šéfredaktorka časopisu Romano voďi (Romská duše), žije v Praze.

Inspirací je jí sám pestrobarevný život a lidé v něm, v literatuře magický realismus a fantasy Michala Ajvaze, Mervyna Peaka, Roberta Holdstocka nebo Pasi Ilmari Jääskeläinena. Divná knížka je její knižní debut.

Pokud byste rádi knížce pomohli na svět, zanechte nám prosím zde svůj e-mail. Dáme Vám na něj vědět hned, jakmile se rozběhne sbírka.Do začátku sbírky zbývá:

03dní 05hodin 53minut 08sekund

Jak ještě knížku podpořit?

Myslíte, že by o Divnou knížku stál i někdo z Vašich přátel? Řekněte jim o ní 🙂