Vydejme spolu Překvápka a banality Zory Šimůnkové

Jedním z rukopisů, které jsme v CrowdPressu představili, je soubor povídek důležité ženy literárního světa a naší dobré známé Zory Šimůnkové Překvápka a banality. Zora nás opustila v dubnu 2021. Chtěli bychom, aby i tyto její povídky plné vtipu a nadhledu vyšly.

Zora Šimůnková, foto Petr Izák František Nejedlý

Do začátku sbírky zbývá:

-40dní -1hodin -1minut -36vteřin


Kdo je Zorka?

Zora Šimůnková (1965-2021) se nám zapsala do paměti pořádáním stovek literárních pásem Večer přiměřených depresí, festivalů Den poezie a Literární Vysočina. Od roku 2003 se věnovala povídkové tvorbě. Zorka je autorkou knížek Ten sprosťák a jiné povídky (Protis 2006), Láska je zdravá (spolu s V. Babničem, České Budějovice 2006), Hospodská byla ideální manžel (spolu s V. Francem, 2009). Poslední sbírka povídek plných nadhledu a vtipu zatím čeká na své vydání.

Kdo jsme my?

Jsme Jakub Jelínek, Vladimír Bodiš a Václav Jurásek a spolu s Vámi komunitní nakladatelství CrowdPress. CrowdPress vydává knížky jen díky podpoře čtenářů, kteří komunitně vybírají, jaká vyjde jako další. Rukopis Překvápek nám do CrowdPressu přinesla Zorka, s níž jsme se znali z jejích literárních večerů. Rozhodli jsme tentokrát trochu sami, že bude čtvrtou knihou, kterou pustíme do světa. Doufáme, že se najde dostatek čtenářů, kteří jsou v tom s námi.

Společně jsme už vydali:

Tam nahoře ovce nejsou

Eda Vlasák

Povídejme si, děti!

Josef Čapek, čte Bára Milotová

Divná knížka

Jana Baudyšová

Vydáme spolu překvápka a banality?

Pokud do toho rádi půjdete s námi, zanechte nám svůj e-mail a my Vám včas připomeneme, že na prekvapka.cz už je možné na knížku přispět.