Kdo za nakladatelstvím stojí

CrowdPress jsou hlavně autoři, čtenáři a pak spolek CrowdPress, z. s., který se stará o všechno, co knížka potřebuje – od představování rukopisů, přes redakci, korekturu, grafiku, knižní sazbu a tisk až po samotnou sbírku a rozesílání čtenářům. Autoři samotní pak mají jediný úkol – psát. 

Jakub Jelínek

Crowdfunding je silná myšlenka a pro mě neznamená jen „takové to s videem a odměnami“, ale vůbec fakt, že můžete bez podpory kolosů, jako jsou státy, banky nebo monopolní firmy, prosadit dílo, kulturu – jen díky podpoře publika. Myslím, že když se crowdfunding vezme za správný konec, je to pro kulturu to nejzdravější prostředí.

Vladimír Bodiš

Ke CrowdPressu jsem se přidal proto, že je mi blízká myšlenka crowdfundingu jako takového. A jelikož na moji knižní poličku sedal prach, přišlo mi fajn propojit potřebné s užitečným. Většinou jsem spíš jen ten, kdo kolegům vše kritizuje, ale sem tam přihodím nějakou aktivitu, zejména co se týče komunikace.

Václav Jurásek

Nechal jsem se strhnout činností CrowdPressu a lidí, kteří se kolem něj točí. S CrowdPressem jsem se setkal na alternativním festivalu Meziprostor, který spolupořádám, a kde měli kluci výstavu „Kapitoly z rozepsaných knih“. Slovo dalo slovo a já se aktivně zapojil do spolupráce. V CrowdPressu se snažím uplatnit své zkušenosti z marketingu, který je mou běžnou prací na plný úvazek.